Najčastejšie otázky a odpovede

Odkiaľ pochádzajú vaše produkty?

Sme výhradný dodávateľ produktov spoločnosti Resin Pro Italy a distribútori spoločností z Českej republiky, preto všetky naše živice, pigmenty a rovnako tak niektoré farbivá, formy, prísady a modifikátory majú českú certifikáciu a bezpečnostné listy. Nepatrné množstvo zostávajúceho materiálu a tovaru pochádza z iných krajín, ktoré sme starostlivo vybrali na základe vysokej kvality materiálov a európskej certifikácie. Všetky produkty pred uvedením do predaja osobne testujeme, preto vám nikdy nebudeme ponúkať niečo, čo by sme si sami nekúpili.

Máte obchod, kam by som mohol prísť a vybrať si materiály?

Kamenný obchod nemáme, ale vopred zaplatený tovar môžete vyzdvihnúť po predchádzajúcom telefonickom dohovore na adrese: Dobrovodská 2054/53A, 37005 České Budějovice. V pracovnej dobe nám môžete tiež zavolať na jedno z kontaktných čísel.

Sú vaše živice kvalitné?

Naše epoxidové živice sú vyrábané podľa všetkých európskych štandardov kvality. Na všetko máme karty bezpečnostných údajov. Naše živice sa vyznačujú vynikajúcou ochranou proti žltnutiu (v závislosti na podmienkach skladovania vydržia produkty 5 až 10 rokov nežltnúť, pokiaľ nie je v popise živice uvedené inak), samovyrovnávacími vlastnosťami, a po vytvrdnutí majú lesklý a odolný povrch.

Má vaša živica nejaký zápach?

Naše živice majú minimálny zápach. Ani príjemná vôňa však nie je zárukou bezpečnosti – pri práci s akýmikoľvek epoxidovými živicami odporúčame používať osobné ochranné prostriedky (najmä na ochranu dýchacích ciest, očí a rúk).

Môžu so živicou pracovať deti, dojčiace alebo tehotné ženy?

Neodporúčame, aby deti, a dojčiace alebo tehotné ženy pracovali s epoxidovou živicou. Ak sa však nechcete riadiť týmto odporúčaním, potom je práca so živicou na vaše vlastné nebezpečenstvo a riziko, vždy však používajte osobné ochranné prostriedky. Deti by sa mali venovať tomuto tvoreniu iba za prítomnosti rodičov alebo iných dospelých zodpovedných osôb.

Som začiatočník, aké materiály by som mal zvoliť?

Pre začiatočníkov a tých, ktorí si naše materiály objednávajú prvýkrát, máme unikátne sady na tvorenie zo živice. S týmito sadami vytvoríte obľúbené designy, as pomocou kompletných pokynov alebo video návodov sa ľahko vyvarujete začiatočníckym chybám. Výsledkom tak bude nielen váš prvý krásny výrobok, ale aj nedoceniteľné skúsenosti potrebné na ďalšie tvorenie so živicou.

Je živica škodlivá?

Škodlivosť práce so živicou je možné porovnávať s toxicitou práce s lakmi. Pri práci so živicou je nutné používať osobné ochranné prostriedky: respirátor, ochranné okuliare, rukavice.

Ako dlho trvá príprava a spracovanie objednávky?

Zásielky odosielame každý pracovný deň.

Pokiaľ platba za objednávku dorazí do 18:00, potom je odoslaná ďalší pracovný deň. Vo výnimočných prípadoch sa môže doba prepravy predĺžiť o 2–3 dni (napríklad počas sviatkov alebo v prípade výpadku doručovacej služby)

Živica prišla zakalená / obsahuje usadeninu. Čo robiť?

V chladných ročných obdobiach (a niekedy aj v chladnejšom počasí v teplých ročných obdobiach) komponent „A“ hustne a získava zakalený odtieň (niekedy môže obsahovať rôzne zrazeniny / usadeniny). Tento proces je normálny a vratný. Na obnovenie ideálnej priehľadnosti živice stačí dať fľašu alebo kanister s pevne uzavretým vekom do nádoby s horúcou vodou, kým zákal úplne nezmizne. Potrebný čas závisí od objemu živice – od 30 do 90 minút.

Tovar bol počas cesty poškodený. Čo robiť?

V chladných ročných obdobiach (a niekedy aj v chladnejšom počasí v teplých ročných obdobiach) komponent „A“ hustne a získava zakalený odtieň (niekedy môže obsahovať rôzne zrazeniny / usadeniny). Tento proces je normálny a vratný. Na obnovenie ideálnej priehľadnosti živice stačí dať fľašu alebo kanister s pevne uzavretým vekom do nádoby s horúcou vodou, kým zákal úplne nezmizne. Potrebný čas závisí od objemu živice – od 30 do 90 minút.

Objednávka je dlho na ceste. Čo robiť?

Pokiaľ objednávka nedorazí v lehote stanovenej pri jej vytvorení, kontaktujte nás na akomkoľvek telefónnom čísle na webe alebo nám napíšte na e-mail info@resinstudio.cz.

Ako vyrobiť darček pre najlepšiu kamarátku

Vlastný darček vyrobený od srdca urobí vždy najväčšiu radosť. Vďaka živici môžete vytvoriť takmer čokoľvek. Prekvapte svoju najlepšiu kamarátku originálnym šperkom alebo dekoráciou zo živice. Stačí mať len dobrý nápad a všetko ostatné je už hračka.

Silikónová forma na živici

Vezmite silikónovú formu, pridajte dekorácie, napríklad sušené kvety alebo dúhové vločky, nalejte do nej živicu a máte hotovo. Naše formy majú dokonale hladký a lesklý povrch, takže práca s nimi je naozaj jednoduchá. Vyberať môžete z mnohých druhov silikónových foriem pre vaše kreatívne darčeky. Veľkou výhodou našich foriem je tiež možnosť opakovaného používania.

Veľmi populárna je sada foriem na výrobu vlastných svietnikov. Sada zahŕňa 3 formy rôznych veľkostí.

Chodí vaša kamarátka neskoro? Vytvorte pre ňu pomôcť silikónové formy jej vlastné hodiny, ktoré už nikdy neprehliadne a vždy tak príde včas! A

alebo ju obdarujte sadou unikátnych vianočných ozdôb, ktoré budú každý rok zdobiť jej vianočný stromček.

Polotovary na dotvorenie

Ak chcete o niečo viac zapojiť svoju fantáziu a naozaj prekvapiť niečím výnimočným, prezrite si ponuku našich drevených polotovarov na tvorenie. Ktoré si môžete ozdobiť v štýle Fluid Art alebo Resin Art. Vyrobte vlastný podnos, servírovacie taniere, dekoratívne krabičky a mnoho ďalších krásnych dekorácií.

Štartovacie sady

Nič ďalšie už nehľadajte. Všetko totiž nájdete v jednom balíčku. Štartovacia sada je vhodná nielen pre začiatočníkov, ktorí si chcú prácu so živicou najprv ohmatať, ale aj pre skúsených kreatívcov. Štartovacie sady majú totiž tú výhodu, že už obsahujú všetky potrebné materiály živicu a farbivá, nádoby na miešanie aj ochranný materiál na pracovný stôl. Navyše v balení nájdete podrobný návod krok za krokom doplnený o reálne fotografie alebo video. Ide aj o ideálnu voľbu pre tých, ktorí si chcú vyskúšať techniku Resin Art.

Obľúbenou novinkou je planéta Neptún, ktorá dokonca svieti v tme. Pokiaľ má vaša kamarátka malé deti, určite im svetlo z Neptúnu príde vhod, až budú v noci zaháňaní strašidla pod posteľ. Ale krásne tiež vynikne v obývačke.

Výhodou tiež je, že výrobky zo štartovacej sady sú hotové počas hodiny.