Výber farieb a pigmentov do živice

Vyberáte si farby do epoxidovej živice a neviete čím začať? Pozrieme sa na ich jednotlivé kategórie.

Farbivá

Farbivá máme u nás na e-shope Resin Studio rozdelené podľa toho, či s ich použitím vzniknú priehľadné alebo nepriehľadné odliatky. Potom už záleží na vás, čo sa najlepšie hodí pre váš výrobok, a môžete začať vyberať z jednotlivých farbičiek. Pri niektorých farbivách pre priehľadné výrobky platí, že po pridaní veľkého množstva vznikne nepriehľadný odliatok. Farby postupne pridávajte do zmiešanej živice, miešajte a sledujte prefarbenie živice. Stmaviť farbu nikdy nie je taký problém, ako ju zosvetliť.

Farbivá nemajú trblietavý nádych ako metalické práškové farby.

Práškové farby

V našej ponuke nájdete kovové, metalické a efektové pigmentové prášky.

S práškovou farbou môžete docieliť priehľadný aj nepriehľadný odliatok v závislosti od množstva použitého prášku. Môžete ich zároveň v pripravenej živici mixovať s farbivami a dosiahnuť tak vlastné unikátne odtiene.

Metalické práškové farby majú jemný ligot, kovové farby zase vedia vykúzliť zrkadlový efekt na povrchu živice.

Ako na efekt Petriho misky?

Pre tento efekt sa používajú alkoholové farbivá. Táto ich vlastnosť je vždy uvedená v ich názve, alebo popise. Ide vždy o tekuté farbivá.

Akú farbu do živice teda vybrať?

Každé farbivo aj prášok vyzerá v živici jedinečne, farby vyberajte skôr podľa svojho vkusu a efektu, ktorý chcete dosiahnuť ako jej konzistencia a nikdy nezabúdajte, že ich musíte pridávať do zmiešanej živice postupne a riadne ich premiešať.

A nezabudnite, že farbivá môžete použiť iba jej maximálne odporúčané množstvo, inak výrobok správne nevytvrdne.