Ako vyrobiť darček pre mamičku

Pre mamičku sa snažíme vždy vyberať darček veľmi starostlivo a s láskou tak, aby sme jej urobili čo najväčšiu radosť, či už sa jedná o darček k narodeninám, sviatku, ku Dňu matiek, na Vianoce, či len tak pre radosť alebo ako poďakovanie za všetko, čo pre nás mamička robí.

Veľkú radosť mávajú mamičky predovšetkým z vlastnoručne vyrobených darčekov, z ktorých je zrejmé, že sme si s výberom darčeka a následne jeho vytvorením, dali záležať. Vlastnoručne vyrobený darček určite vykúzli na mamičkinej tvári úsmev a radosť.

Vynikajúcim materiálom na výrobu takého darčeka môže byť napríklad epoxidová živica, známa tiež ako epoxid, odlievacia alebo krištáľová živica. Je možné z nej vyrobiť prakticky akýkoľvek výrobok, ktorý sa hodí ako originálny, nevšedný darček a mamičku určite veľmi poteší. Môžete vyrobiť napríklad šperky z krištáľovej živice, do ktorých môžete zaliať mamičkine obľúbené kvety, či fotografiu, alebo ďalšie malé obľúbené drobnosti podľa vlastnej fantázie.

Výroba šperkov z krištáľovej živice sa stáva čoraz viac populárnou, jednak preto, že touto technológiou možno vytvoriť naozaj unikátne výrobky v podobe spomínaných šperkov, alebo príveskov, náramkov, náušníc, dekoratívnych brošní, či kľúčeniek, ale aj preto, že táto činnosť nie je nijako zložitá, a môžu sa jej venovať aj menej zruční jedinci. Ak ste naopak tvorivý typ, potom sa vám v tomto obore otvára široká škála možností na tvorbu množstva zaujímavých a originálnych produktov.

Na trhu je k dostaniu viac druhov krištáľovej živice, z ktorých každá má svoje špecifické vlastnosti. Pokiaľ sa rozhodnete vytvoriť pre mamičku darček zo živice, do ktorej budete chcieť zaliať sušené kvety, potom je ideálne použiť krištáľovú živicu, ktorá imituje sklo. Tá je používaná najčastejšie na silnejšie odliatky a tiež na väčšie šperky, či dekorácie.

Krištáľovú živicu je možné taktiež farbiť, vďaka špeciálnym pigmentom. Tieto pigmenty do epoxidu umožnia živicu zostať transparentné, pričom jej dodajú odtieň zvolenej farby. Pokiaľ zvolíme výrobu šperkov zo živice, ktorá je perleťovo zafarbená, je možné použiť namiesto tekutých farieb perleťovej práškovej farby. Pri práci so živicou sa rozhodne fantázii medze nekladú. Je možné vyberať zo širokej škály farieb a pracovať aj s nepreberným množstvom tvarov.

Môžeme pre mamičku vybrané predmety zalievať do špeciálnych bižutérnych lôžok alebo rôznych rámčekov, ktoré majú rozmanité tvary. Tým môžu vznikať napríklad nádherné prívesky na krk, amulety, prstienky alebo náušnice. Krásnym darčekom pre mamičku by určite bol napríklad talizman pre šťastie v podobe zaliateho štvorlístka do krištáľovej živice.

Na výrobu darčekov je možné využiť špeciálne silikónové formy, majúce rozličné tvary i rôznorodé motívy.

Dôležité je venovať pozornosť výberu živice. Každá epoxidová živica nie je vhodná na všetky výrobky. Rozmyslite si najskôr, aký darček budete mamičke vyrábať a podľa toho vyberte živicu. Vhodným pomocníkom pre podarený darček pre mamičku je sada na výrobu šperkov zo živice, ktorá už obsahuje správnu živicu, silikónové formy a farby do živice.