Zložitejšie vzory v minerálnej živici NatuResin

Zložitejšie vzory v minerálnej živici NatuResin

Uchvátili vás najnovšie trendy pri výrobe bytových dekorácií a chcete si ich tiež vyskúšať? Tak to ste tu správne! Mrkneme sa na jednoduché postupy, ako na tieto efekty vyzrieť. V tomto článku sa pozrieme vytváranie zložitejších vzorov.

Ako na to?

Už ste pri tvorení s minerálnou živicou vyskúšali rôzne efekty a radi by ste docielili zložitejšie vzory? Pokiaľ nechcete nalievať rôzne zafarbenú NatuResin do formy a dúfať v dobrý výsledok, vezmite do ruky práškové pigmenty a namaľujte si vzory rovno do formy! Budú vám stačiť iba štetce, práškové farby a predstavivosť.

Jemnosť vzorov a zložitosť obrázkov záleží len na vašej zručnosti a šírke štetcov. Pokiaľ si však neveríte čo do presnosti maľovania, môžete si vopred vytlačiť obrázok, ktorý by ste do formy chceli namaľovať a vytlačený obrázok umiestnite pod formu. Bude krásne presvitať a vám už stačí iba obkresľovať.

Urobili ste chybu pri maľovaní vzoru?

Potom nie je nič jednoduchšie, než chybu zmazať! Docielite to napríklad pomocou papierovej utierky alebo vatovej tyčinky. Naneste na ne trochu vody, alebo nášho NanoTech čističa a jednoducho ich smažte. Výhodou tejto techniky je nielen presnosť maľovania, ale aj to, že si metalické práškové farby zachovajú svoj lesk.

Nakoniec z formy vyklepnite prebytky farby a nalejte minerálnu živicu, ktorá do seba odtlačí namaľovaný vzor.

Farbiť alebo nefarbiť?

Nechcete mať spodnú stranu výrobku bielu? Alebo chcete namaľovať iba časti formy a zvyšok podfarbiť? Potom nie je nič ľahšie ako NatuResin pred odlievaním zafarbiť ako napríklad my pri lotosovej forme.

A je to!

Po vylúpnutí výrobku už stačí len umyť formu od zvyškov farieb vodou s jarou alebo NanoTech čističom a máte hotovo.