Ako na color blocking? S NatuResin!

Uchvátili vás najnovšie trendy pri výrobe bytových dekorácií a chcete si ich tiež vyskúšať? Tak to ste tu správne! Mrkneme sa na jednoduché postupy, ako na tieto efekty vyzrieť. V tomto článku sa pozrieme na color blocking!

Čo je to color blocking?

Color blocking je trend, ktorý využíva veľké pestrofarebné plochy alebo bloky. Žiadna z farieb nie je dominantná a farby bývajú intenzívne, sýte a pestré. Pri kombinovaní farebných blokov sa vychádza predovšetkým z odtieňov základných farieb. Môžete však kombinovať jednofarebný blok s mramorovaným alebo terrazzo blokom.

Na iný variant color blockingu sa pozrieme pri spojení minerálnej živice s epoxidovou živicou.

Teórie bolo dosť, ideme sa pripraviť!

Pripravte si pracovnú plochu a všetko, čo budete pri výrobe potrebovať. Čo je potrebné mať pripravené už vieme z nášho článku "Ako pracovať s minerálnou živicou NatuResin?".

Na color blocking budeme potrebovať dva tégliky s zafarbenou minerálnou živicou NatuResin. V jednom tégliku si môžeme pripraviť mramorovanie alebo do nej zamiešať chipsy. Môžete ju ale nechať aj jednoducho zafarbenú bez špeciálnych efektov.

Ako odlievať?

Pri color blockingu odlievame z oboch téglikov naraz. Do oboch rúk si pripravte tégliky a súčasne z nich začnite odlievať obe zafarbené minerálne živice. Odlievame spravidla od jedného okraja k druhému, aby sme čo najlepšie dodržali čistú líniu medzi farbami.

Tip: Bojíte sa, že sa farby spoja? Potom môžete odliať formu jednou farbou a ihneď po zatuhnutí odliatok rozlomiť. Po rozlomení polovicu vložíte späť do formy, pritlačíte a vzniknutú medzeru vylejete druhou farbou. Pri takomto postupe sa čerstvo odliata hmota pekne spojí s už vytvrdeným odliatkom. Dajte si len pozor, aby ste nalievali také množstvo, aby sa hladina pekne zrovnala s už vytvrdenou polovicou.

A je to!

Výrobok už len vyberiete z formy a necháte dotvrdnúť. Pokiaľ má ostré okraje, môžete ich jednoducho odrezať odlamovacím nožom, alebo ich zabrúsiť brúsnym papierom.

Zvládli ste to na jedničku!

Zaujíma Vás, aký ich bude odliatok vyzerať pri odlievaní oboch farieb naraz a ako pri vložení už vytvrdenej polovice? Na obrázku nižšie je vľavo nalievanie naraz a vpravo doliatie čiernej časti k už vytvrdenej ružovej. Ktorý postup si vyberiete vy?