Zoznámte sa s NatuResin

NatuResin vám prináša všetky vytúžené vlastnosti, ktoré ste si kedy od kreatívnych hmôt priali. Táto minerálna živica, tiež známa ako eko živica, v sebe totiž snúbi pevnosť, dostatočnú dobu spracovania, je ekologická, farbiteľná a môžu s ňou pracovať aj deti. Nemusíte sa u nej báť výparov a dlhej doby vytvrdnutia ako pri epoxidovej živici. Poďte sa s nami pozrieť tejto minerálnej živici na zúbok a zamilujte sa do nej rovnako ako my!

Čo je NatuResin?

NatuResin je minerálna živica, ktorú aktivujete pridaním vody vo vopred danom pomere, ktorý je potrebné zvážiť na digitálnej váhe. Napríklad také, ktoré používate doma v kuchyni. Tak jednoduché je to! Navyše vďaka vopred danému pomeru máte vždy istotu, že ste hmotu namiešali správne a môžete sa do pár desiatok minút tešiť na svoj originálny výrobok.

Pokiaľ NatuResin neofarbíte, bude mať po vytvrdnutí bielu farbu, aj keď nie úplne žiarivú bielu. Chcete naopak farebný výrobok? Máme pre vás pripravenú celú škálu farieb, ktoré medzi sebou môžete ľubovoľne miešať, pridať ich rovno do namiešanej zmesi, a dosiahnuť tak unikátne odtiene. Povrch má po vytvrdnutí zamatovo hladký a po poklepaní robí krásny keramický zvuk.

Čo s touto minerálnou živicou môžem vytvoriť?

S pomocou silikónových foriem si s eko živicou vytvoríte všetko od bytových dekorácií, krabičiek, mištičiek, stojančekov, a sošiek až po šperky.

Vďaka nezávadnosti si môžete užiť veľa zábavy pri tvorení s deťmi. Vyrobte si s nimi napríklad pastelkovníky, krabičky na poklady alebo stojančeky na šperky a gumičky.

Čím sa minerálna živica líši od iných kreatívnych hmôt?

  • Po vytvrdnutí sa eko živica vyznačuje vysokou pevnosťou a odolnosťou. Tým prekoná sadru, betón, keramiku a ďalšie zavedené kreatívne hmoty.
  • Môžete ju zafarbiť rovno pri miešaní, nie ste odkázaní na farbenie až po vytvrdnutí. Samozrejme ale môžete dofarbovať akúkoľvek farbu aj po vytvrdnutí.
  • Vďaka vopred danému pomeru NatuResin a vody sa tiež vyhnete známym karambolom ako napríklad pri sadre, ktorá vám často veľmi rýchlo stuhne, alebo je naopak veľmi tekutá.
  • Narozdiel od keramiky sa NatuResin nemusí vypaľovať a nie je tak porézny.
  • Oproti hmote Jesmonite sa nedočkáte nepríjemného hrudkovania. Po zmiešaní je NatuResin tekutejší a má dlhšiu dobu spracovania, ľahšie sa s ňou pracuje. Nemusíte sa ani báť ťažké zásielky, pretože NatuResin nemiešate so špeciálnou tekutinou, ale s vodou z kohútika.
  • Na rozdiel od betónu môžete vytvárať tvarovo zložitejšie výrobky v silikónových formách a nečakáte na výsledok niekoľko dní. Oproti betónu tiež môžete vyrábať odliatky s jemnejšími detailmi a tenšími stenami.

Čo so zvyškami namiešanej minerálnej živice?

Čo keď namiešate hmoty viac, než koľko potrebujete? Môžete ju buď nechať vytvrdnúť v miešacom tégliku, alebo ju zriediť väčším množstvom vody a bezpečne vyliať do odpadu.

Pokiaľ vám ale môžeme poradiť, pripravte si menšie formy na tieto zvyšky a vykúzlite z nich napríklad šperky! Chcete byť ešte kreatívnejší? Vylejte zvyšok v tenkej vrstve na papier na pečenie a nechajte stvrdnúť. Potom ho nadrvte na drobné kúsky, ktoré môžete primiešať do ďalšej várky a vytvoríte si krásnu mozaiku. NatuResin využijete skrátka a jednoducho do poslednej kvapky.

Môžem NatuResin minerálnu živicu kombinovať s epoxidovou živicou?

Áno! NatuResin a epoxidová živica sú báječní parťáci. Na túto tému sme pre vás napísali článok ako postupovať, aby ste dosiahli efektné spojenie dvoch materiálov, ktoré spolu fungujú jedným slovom úchvatne.

Ako dosiahnem terrazzo efekt, mramorovanie alebo color blocking?

Mrknite sa na naše ďalšie články na tému NatuResin, kde vám poradíme krok za krokom, ako si vytvoriť dekorácie s trendy zdobením.

Kde NatuResin objednať?

Minerálna živica NatuResin je dostupná u nás na www.resinstudio.sk. Objednajte si ju a zamilujte sa do nej, rovnako ako my! Mysleli ste si, že rovnakú lásku ako k epoxidovej živici nenájdete? My sme si to mysleli tiež a ako sme sa pomýlili!