Ako na mramorovanie s NatuResin!

Uchvátili vás najnovšie trendy pri výrobe bytových dekorácií a chcete si ich tiež vyskúšať? Tak to ste tu správne! Mrkneme sa na jednoduché postupy, ako na tieto efekty vyzrieť. V tomto článku sa pozrieme na mramorovanie!

Mramorovanie je jednoducho in!

Je to tak a nie inak, mramorový efekt je stále trendy a bude snáď už navždy. Navyše postup je taký jednoduchý, že za málo práce získate naozaj veľa muziky!

Ideme na to!

Pripravte si pracovnú plochu a všetko, čo budete pri výrobe potrebovať. Čo je potrebné mať pripravené už vieme z nášho článku "Ako pracovať s minerálnou živicou NatuResin?".

Na mramorovanie budeme potrebovať dva tégliky. V jednom tégliku si namiešame všetku hmotu, ktorú budeme potrebovať na vyplnenie silikónovej formy. Do druhého téglika si odlejte namiešanú NatuResin do cca 0,5 cm výšky téglika a tú zafarbite. Budete farbiť klasickou čiernou alebo inou farbou? Fantázii sa medze nekladú.

Množstvo farebnej časti záleží na vás, podľa objemu farebnej časti potom bude výrobok viac či menej prefarbený. Pred zmiešaním farieb odporúčame počkať, kým nebude hmota hustá ako med. Obe farby sa tak menej premiešajú a vytvoria pekné mramorovanie.

Zafarbenú časť nalejte do prvého téglika s neofarbenou NatuResin. My ju nalievame ku kraju a veľmi opatrne. Potom si vezmite špáradlo, špajľu alebo špachtľu a raz alebo dvakrát obe farby zľahka prehrabnite, aby ste ich spojili len veľmi ľahko.

Nalievame do formy

Obe farby máte v jednom tégliku, môžete teda začať odlievať do formy. Nalievame z tej strany téglika, kde sme naliali zafarbenú časť. Pokiaľ budete s kelímkom pohybovať do strán, vytvoríte oblúčiky v mramorovaní. My sme si zvolili nalievanie od zhora nadol.

Formu poklepte zo strán, prípadne s ňou ľahko ťuknite o pracovnú plochu, aby ste sa zbavili bubliniek a nechajte zatvrdnúť. Po vytvrdnutí, kedy prebehne termochemická reakcia a hmota vychladne, ju môžete jemne vybrať z formy a nechať dotvrdiť na stole.