Ako spojiť epoxidovú a minerálnu živicu v niečo úžasné

Uchvátili vás najnovšie trendy pri výrobe bytových dekorácií a chcete si ich tiež vyskúšať? Tak to ste tu správne! Mrkneme sa na jednoduché postupy, ako na tieto efekty vyzrieť. V tomto článku sa pozrieme na spojenie epoxidovej a minerálnej živice!

Bude to spolu fungovať?

Áno! Obľúbenosť spojenia minerálnej a epoxidovej živice už dosiahla obrovské rozmery a toto spojenie dvoch svetov si zamilujete aj vy. Minerálna živica je matná a epoxidová živica zase lesklá. Spojte ich a zaručujeme vám, že budete mať originálny výrobok, na ktorý sa bude každý pýtať a bude ho tiež chcieť.

Ako na to?

Najprv si pripravíme odliatok z minerálnej živice NatuResin.

Pripravte si pracovnú plochu a všetko, čo budete pri výrobe potrebovať. Čo je potrebné mať pripravené už vieme z nášho článku "Ako pracovať s minerálnou živicou NatuResin?".

Namiešajte si potrebné množstvo NatuResin pre vašu formu a celú ju naplňte. Potom, čo prebehne termochemická reakcia, kedy sa výrobok zahreje a potom zase vychladne, je možné odliatok vybrať z formy. Trvá to len niekoľko desiatok minút.

Odliatok je v tejto fáze stále krehkejší, dá sa teda zlomiť tak, aby vám zostali dve polovice.

Kedy môžem použiť epoxidovú živicu?

S odlievaním epoxidovej živice počkajte zhruba 24 hodín. Z odliatku minerálnej živice sa totiž bude ešte nejaký čas odparovať voda, ktorú nemá epoxidová živica rada.

Odliatok z NatuResin mám pripravený, čo ďalej?

Formu si očistite, aby vám nejaké zvyšky minerálnej živice alebo prach nezničili časť s epoxidovou živicou. Do formy vložte polovicu alebo kúsky odliatku z minerálnej živice a poriadne ich pritlačte a usaďte. Potom si už len namiešate epoxidovú živicu a nalejte ju do druhej časti formy. My sme použili živicu Art Epoxy Fluid.

Dozdobiť, počkať a hotovo!

Ak chcete, môžete časť s epoxidovou živicou dozdobiť kvetmi, glitrami alebo inými ozdobami. Potom už len počkáte na úplné vytvrdnutie a je hotovo!

Krištáľová živica zachráni nepodarené výrobky

Máte nie úplne podarený výrobok z minerálnej živice a chcete mu dodať šmrnc? Vyzerá podtácek napríklad nejako takto? Krištáľová živica zachráni deň! Nalejte na výrobok trochu čírej živice, my sme použili Fluid rovnako ako u predchádzajúceho výrobku...

...a skúste ho dozdobiť trochou glitrov a pár ťahmi farebnej živice. Vďaka tomuto spojeniu dvoch živíc nikdy nebudete vyhadzovať nepodarené výrobky!